W dniach 22- 25 września terapeutki z naszej Poradni, Milena Rudasz- Boryczko i Maja Cendrowicz wzięły udział w kursie podstawowym oraz zaawansowanym Original Play® „Pierwotna zabawa”.
Prowadząca szkolenie Jolanta Graczykowska w niezwykły sposób, poparty ogromną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem przekazała uczestniczkom ideę Original Play ®. Original Play® dąży do poprawy relacji zarówno między indywidualnymi osobami, jak i w grupie poprzez zastąpienie agresji i przemocy w relacjach międzyludzkich uprzejmością i miłością oraz zapewnienia każdemu dziecku poczucia bezpieczeństwa i miłości.
Maja i Milena miały także możliwość uczestniczenia w dwudniowym seminarium praktycznym które było dla nich niesamowicie cennym doświadczeniem. W czasie jego trwania miały okazję obserwować i uczestniczyć w zabawie z ponad 100 dzieci.
Zainspirowane ideą zabawy pierwotnej, która poparcie swojej skuteczności znajduje również w badaniach naukowych, postanowiły rozpocząć program zabawy Original Play® w Dreamlab.

Nie tylko terapeutki z Poradni wzięły udział w szkoleniu. Marianna Palider- dyrektor Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego i Karolina Liszewska- również zgłębiły tajniki „Pierwotnej zabawy”, ukończyły kurs zaawansowany.

Więcej informacji: