DREAMLAB Facebook

         

przedszkole02

Muzyka towarzyszy nam od zawsze i spełnia w życiu wiele funkcji, relaksuje, budzi miłe wspomnienia, ale z punktu widzenia Dreamlab najważniejsze jest, że posiada właściwości terapeutyczne. Różnego rodzaju dźwięki wpływają na psychikę i organizm człowieka, a także na układ wegetatywny, krążenia i układ oddechowy. Muzyka wyzwala emocje wywiera pozytywny wpływ na psychikę, zmniejsza depresję, lęk i poprawia samoocenę.

W jaki sposób my, dorośli reagujemy na dźwięki i muzykę?

Zdecydowanie nie jest dla nas obojętna i wpływa ona na nasze samopoczucie w ciągu dnia?   

Dlatego tak ważne jest, że w naszym terapeutycznym przedszkolu Dreamlab zajęcia muzyczne odbywają się codziennie w godzinach porannych. Są to zajęcia grupowe, które wywołują dużo uśmiechu i radości na twarzach dzieci, jak i terapeutów. Przy akompaniamencie gitary klasycznej, bądź akustycznej podążamy za dziećmi śpiewając ich ulubione piosenki. Dzieci ze spektrum autyzmu podczas zajęć są bardziej otwarte, same improwizują, tańczą i komponują. Wychodzą poza schemat wybierając różne piosenki, nie zawsze w tej samej kolejności. Szybką uczą się nowych treści. Widać, że te zajęcia są bardzo lubiane, nie ma dziecka w naszym przedszkolu, które nie zna piosenki ,,Ogórek, ogórek, ogórek zielony ma garniturek’’.

Muzycznie i radośnie rozpoczęty dzień w Dreamlab ma zdecydowanie dobry wpływ na kolejne zajęcia, które przygotowują dzieci do samodzielnego funkcjonowania w szkole i życiu codziennym. Dobre samopoczucie naszych przedszkolaków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest dla nas najważniejsze.

*Dla zainteresowanych:

Czym się różnią się gitara akustyczna od klasycznej? Akustyczna brzmi donośniej od klasycznej. Natomiast co się tyczy barw tonu to gitara klasyczna posiada ton łagodny i ciepły podczas, gdy akustyczna dzięki innym rodzajom strun ma brzmienie bardziej dźwięczne i wyraziste. Jej barwa jest lepiej dopasowana do percepcji ludzkiego ucha.

 

received 10205351034853567

Autor: Karolina Liszewska, nauczyciel terapeuta prowadzący zajęcia muzyczne w Dreamlab

 

Zobacz podobne