DREAMLAB Facebook

Kwiecień to miesiąc już tradycyjnie poświęcony autyzmowi, stąd duża liczba zorganizowanych wydarzeń w Trójmieście, a przybliżających autyzm społeczeństwu. Dlatego 7 kwietnia w Gdańsku odbyła się pierwsza konferencja Dreamlab "Personalizacja i innowacyjność w terapii, nowoczesne technologie oraz społeczne formy wsparcia we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu. O metodzie Prof. A. Tomatisa i nie tylko".


Do Gdańska zawitali spadkobiercy tej metody – profesor Jozef Vervoort i Astrid Vervoort z Atlantis Institute w Sint-Truiden w Belgii. Konferencję wsparli również uznani terapeuci i wykładowcy akademiccy, jak Ewa Małachowska, dr Anna Kobylańska, Rafał Nowicki oraz inni ciekawi i inspirujący goście.


Warto zwrócić uwagę na dużą frekwencję – w konferencji wzięło udział ponad 130 osób, rodziców, terapeutów, studentów. W gronie gości honorowych należy podkreślić obecność Pana Piotra Kowalczuka, zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej.


Wystąpienia, prezentacje i przedstawione w nich metody terapii spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników. Dużą wartością w prezentacji profesora Jozefa Vervoort i Astrid Vervoort było podkreślenie roli bodźców dźwiękowych w terapii, zwłaszcza że ludzki narząd słuchu jest aktywny również w czasie snu. Profesor Vervoort wyraził też satysfakcję z powstania w Sopocie ośrodka terapii metodą prof. A. Tomatisa.


Konferencja została zorganizowana wspólnie przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz punkt terapeutyczny Dreamlab. Konferencję uświetnił występ orkiestry prowadzonej przez ECEKON – Europejskie Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością. Partnerami konferencji byli: Betacom, Wydawnictwo Nowa Era, Mozart-Brain-Lab oraz Edventure Research Lab.

 Konferencja naukow

 

 

Zobacz podobne