DREAMLAB Facebook

Dyskalkulia jest to zaburzenie zdolności wykonywania działań arytmetycznych.

 

 Osoba z dyskalkulią:

  • nieumiejętnie odczytuje symbole matematyczne
  • ma problemy z zapisywaniem symboli matematycznych
  • ma zaburzenia zdolności wykonywania operacji matematycznych
  • ma  trudności w dostrzeganiu zależności liczbowych

Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyną dyskalkulii są genetyczne (tj. wrodzone) nieprawidłowości w tej części mózgu, w której koncentrują się zdolności matematyczne – głównie w płacie ciemieniowym.

Rozwój procesów psychicznych, zaangażowanych w nabywanie umiejętności matematycznych, przebiega wówczas wolniej. Zdolności matematyczne są uzależnione również od przedsionka, który odpowiada za motorykę. Dzieci z dobrze rozwiniętymi zdolnościami motorycznymi lepiej rozumieją relacje przestrzenne a tym samym arytmetykę i geometrię.

Udowodniono, że zdolności motoryczne są dobrym prognostykiem rozwoju w innych dziedzinach w tym w matematyce.

 

Diagnoza w Dreamlab:

W Dreamlab wykonujemy test uwagi słuchowej oparty na metodzie prof. Alfreda Tomatisa, który obrazuje jak mózg pacjenta funkcjonuje w obszarze trzech stref: przedsionkowej, językowej i emocjonalnej. Na podstawie analizy testu określamy z jakimi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mamy do czynienia w przypadku danego pacjenta i dobieramy indywidualny program terapii.

 

Obszary w mózgu stymulowane dzięki terapii:

W terapii dyskalkulii metodą prof. A. Tomatisa używamy specjalnego programu o nazwie „Dyskalkulia” opartego o indywidualnie dobrany materiał muzyczny i parametry dźwięku, które poprzez ucho stymulują mózg w obszarze I strefy tzw. przedsionkowej odpowiedzialnej m.in. za zdolności matematyczne.

Terapia metodą prof. Alfreda Tomatisa a dyskalkulia Alfred Tomatis opracował wysoce skuteczną metodę leczenia problemów słuchowych, która oddziałuje na plastyczność i odbudowę połączeń nerwowych w mózgu, odpowiedzialnych za analizę dźwięków, motorykę, równowagę, koordynację, język, mowę, komunikację i emocje.

 

Program "Dyskalkulia" w Dreamlan podzielony jest na dwie fazy:

  • Bierna - tylko słuchanie
  • czynna - sluchanie + praca z tablicą nmeryczną

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
☎ Na wszystkie pytania odpowiemy telefonicznie: +48 510 061 140.

 

Do pobrania broszura PDF 

 

Zobacz podobne